AbumRabum pdf oku

AbumRabum pdf oku


Uzun zamandan beri romanlarını özlediğimiz İskender Pala, yeni bir romanıyla karşımıza çıkıyor. ‘’AbumRabum’’ ismini verdiği ve özenle kaleme aldığı eserinde Hz. İbrahim’in ayak izinin taşındığı dönemlere yeniden tanıklık ediliyor.
Eşi Saray, Avram’a bir çocuk verememiştir. Bu durumda çok üzgün olan karı koca, Mısırlı bir cariye olan Hacer’i farklı bir iş için düşünürler. Saray, Avram’a onunla beraber olmasını ve bu durumda bir çocuk sahibi olabileceğini söylemiştir. İlk başlarda bunu asla yapmayacağını nitelendiren Avram, çaresiz teklifi kabul etmiştir.
Kısa süre sonra cariye Hacer hamile kalır ve doğacak çocuğun adının İsmail konulmasını isterler. İsmail, bütün kardeşleriyle büyük bir çekişme içerisine girecektir ve herkes ona karşı gelecektir.
Müslümanlar üzerinden süregelen savaşlara, Orta Doğu’ya ve Hz. İbrahim dönemine kadar detaylıca anlatılan ‘’AbumRabum’’ kitabıyla geçmişe yeniden tanıklık edecek, yaşanan problemlere kendiniz de şahit olacaksınız. Tarihte yaşanan katliamlar, inançlar, fikirler ve tüm inanışlar insanların birbirine düşürülmesine neden olmuştur. İskender Pala’nın ölümsüz eseri ‘’AbumRabum’’ sizleri yeniden aydınlatmak için karşınıza çıkıyor.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.