Akilah Azra Kohen – Çi

Akilah Azra Kohen – Çi

Aslında yaşam, insanoğlunun kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatli bir şekilde, incelikler düşünülerek, olağanüstü bir zekayla dizayn edilmiştir. Şuan hayatında yapman gerekeni yapamıyorsan, olamıyorsan, yeniden doğamıyorsan yaşam çok ama çok acıtır, hayatı anlaman için hırpalar, silkeler, yorar. Hayat ne geriyorsa seni sen yapabilmek için onları yapmaya daima hazırdır.

Rahat bırakılman imkansız.

Hiç bir şey yokmuş gibi, manasız bir şekilde var olmazsın.

Mutluluğa sığınamazsın.

Madem böyle sende yaşadığın acılara sahip çıkmalısın!

Çünkü acı dediğimiz şey, bedene inmesidir bilginin.

Bedene indirmeli bilgiyi, olman gerektiği gibi olmalısın, seni dönüştürmesine izin ver.

Bu muhteşem eser ‘kendine gelmek’ için bu gezende ve bu hayatta olduğunun farkına varabilenler için kaleme alınmıştır. Çi bir duraktır. Fi ile yollara düştük ve tek durağı Çi. Sadece ama sadece farkındalığa giden, başkalaştıran, kesinlikle geliştiren bir yolculuktur bu ama biz okurlara gösterdiği seks, intikam, macera, ihtiras, bizleri aldatmasın, kolay değildir.

Siz onlardan mısınız? Kimlerdensiniz? Hayatı değil de sistemi yaşadığımızın farkına varanlar, tam şuanda harekete geçmek için küçük bir işaret bekleyenler, umursamayanlar karşısında umursayanlar, hissedemeyenler karşısında hissedenler adına ve kendi dünyasında kaybolmuşlar için kaleme alınmış, dengeye adanmıştır. Aslında hayat herkesi varması gereken yere götürür eğer harekete geçtiysen.

Kitap:Çi

Yazar:Akilah Azra Kohen

 

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.