Ay Işığı Sokağı Pdf oku

AY IŞIĞI SOKAĞI

Ay Işığı Sokağı Pdf oku

Stefan Zweig tarafından yazılan “Ay Işığı Sokağı” birçok farklı hikâyeyi içerisinde barındıran sürükleyici bir kitaptır. Kitapta farklı insanların farklı zamanlarda yaşamış olduğu farklı hayatlar anlatılmaktadır. Bu hikâyelerin en önemli özelliği ise hikâyelerin çok dip noktalarda olmasıdır. Buda hikâyelere oldukça farklı bir bakış açısı katmaktadır.

Hikâyeler içerisinde Fransa’da bir liman kentinde gezerken arya söyleyen birinin peşinden koşan bir gezgin, 1810 senesinde İspanya’da yararlanan ve düşman ülkesinde bulunan Fransız bir albay, 1918 senesinde bir Leman gölünde bulunup kurtarılan fakat daha sonrasında ülkesine dönmek için çabalayan bir Rus savaş esiri, tüm arkadaşları üniversite olmasına rağmen hala lisede takılan bir gencin öğretmeniyle yaşadığı sorunlar yer almaktadır.

Bu tarz hikâyelerle karşısına çıkan “Ay Işığı Sokağı” okuyucusuna tam anlamıyla istediğini sunmayı başarmıştır. Kitap özellikle okuyucusuna hiç alışmadıkları bir dünyanın var olduğu göstermektedir ve onları bu dünya içerisindeki yerlerini anlatmaktadır. Kısacası bu kitabı okurken pek çok farklı yaşama göz atma şansına sahip olacak ve keyif alacaksınız.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.