Bağırmayan anneler pdf

BAĞIRMAYAN ANNELER PDF Özet

Hatice Kübra TONGAR tarafından yazılan Bağırmayan Anneler kitabı anne, baba ve çocuklar arasındaki ilişkiyi nasıl ayarlamamız gerektiği hakkında bilgiler veriyor. Kitap isminde anne geçse de aslında babalarında kitaptan alacağı çok yararlı bilgiler bulunuyor. Kitap 3 ana bölümden oluşuyor. “Neden Bağırıyoruz?”, “Bağırmamak İçin Bir Dakika Mola” ve “Bağırmadan Çocuk Yetiştirmenin Yolları” isimli 3 ana bölüm içerisinde oldukça faydalı bilgiler veriliyor.

Birinci bölümde çocuklarımıza neden bağırdığımız, bağırmanın onlar üzerinde yarattığı etkiler, öfkeli olmamızın ana nedenin ne olduğu gibi alt başlıklar yer alıyor. Bu sayede annelerin yaptıkları yanlışları ele alması ve bu yanlışları tekrarlamaması için neler yapması gerektiğinden bahsediliyor.

İkinci bölümde ise çok sinirli olunan anlarda öfkemize kontrol altına alarak çocuğumuza bunu göstermememiz gerektiği gibi konular hakkında bilgiler veriliyor. Ayrıca çocuk olduktan sonra kendinize vakit ayırmanız gerektiği ve kendinizin de çocuğunuz kadar değerli olduğunu anlamanız gerektiği hakkında örnekler veriliyor.

Son ve üçüncü bölümde ise  çocuklarımızı disipline ederken nasıl davranmamız gerektiği öğretiliyor. Özellikle 3D kuralı olarak da bilinen; doğru dil, doğru davranış ve doğru an konusuna değiniliyor ve bunu günlük yaşantınızda nasıl kullanmanız gerektiğinden bahsediliyor. Kısacası bilinçli bir ebeveyn olmak için ne yapmanız gerektiği hakkında oldukça kaliteli bilgileri bu kitapta bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Kitap adı: Bağırmayan anneler

Yazar: Hatice Kübra TONGAR

Sayfa: 176

Bağırmayan anneler PDF

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.