Bir çöküşün öyküsü epub

BİR ÇÖKÜŞÜN ÖYKÜSÜ

Bir çöküşün öyküsü epub

Eski zamanlarda yer alan olaylar ve hikâyeler her zaman ilgi çekmiştir. Bir Çöküşün Öyküsü adlı eserde eski Fransa’da geçen bir olayı konu almaktadır. Stefan Zweig tarafından kaleme alınan bu eserde XV. Louis dönemi olarak bilinen zamanda Fransız sarayında yaşayan aristokrat bir kadının gerçek yaşantısı anlatılmaktadır.

Madame de Prie alanında çok iyi bir aristokrat olmasına rağmen kralın gözünden düşer ve Normandiya’ya sürülür. Paris’de yaşadığı gösterişli ve hareketli yaşamdan sonra Normandiya ona çok bunaltıcı ve sıkıcı gelmektedir. Ne kadar süre burada kalacağını bile bilmeyen Madame de Prie, bulunduğu yerdeki sarayda Paris’teki eski günlerini yaşamaya karar verir. Etrafındaki insanları kandırmaya ve onlarla eğlenmeye çalışan Madame de Prie, belli bir süreç sonunda akıl ve mantığını kaybeder. Tekrar herkesin dikkatini üzerine çekmek için akıl almaz bir plan yapar.

Gerçek yaşanmış bu olaylar içerisinde kendinizi okumaktan alıkoyamayacak ve Madame de Prie’nin planlarına hayretler içerisinde şahit olacaksınız. Ayrıca okurken insanın yalnız kaldığı dönemlerde yaşadığı buhranları da hayal edebileceksiniz.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.