David Hockney Resmin Tarihi pdf

David Hockney Resmin Tarihi


Resim nedir? Resim gerçekten de sanat mıdır? Geçmişte yapılan resimler neye göre yapılmıştır, tam olarak ne zaman yapılmıştır ve hangi kesimlere hitap etmektedir?
İşte resim tarihi boyunca sorulan bu sorular, maalesef ki hep cevapsız kalmıştır. Ta ki sanatçı David Hockney ve sanat eleştirmeni Martin Gayford’un ‘’Resmin Tarihi’’ kitabını kaleme alana dek.
Ünlü sanatçı David Hockney ve eleştirmen Martin Gayford, asırlardan beri yapılan sanatı araştırmak için büyük bir detay içerisine girdiler. Geçmişte yapılan sanatsal tablolar, sanatsal imgeler ve ünlü ressamların yaptığı resimler hakkında bilgi toplayan ikili, resimlerin tüm tarihlerini araştırarak resmin altındaki cevheri anlamak istemişlerdir.
Resimlerin detaylı araştırmasını yapan sanatçı ve sanat eleştirmeni, bu durumu insanların da merak edebileceğini düşünerek ‘’Resmin Tarihi’’ adlı kitabı çıkarmışlardır ve tüm bilgilere bu kitap içerisinde yer vermişlerdir.
Sadece resmin değil, yapılan tüm sanatların mutlaka bir geçmişi ve özelliği vardır. Resimlerin de amacı ve derinlikleri oldukça fazla diyor, bu derinlikleri çözebilmeniz için sizleri ‘’Resmin Tarihi’’ eseriyle baş başa bırakıyoruz.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.