Dino Buzzati Yedi Ulak pdf

Dino Buzzati Yedi Ulak pdf


Dino Buzzati tarafından kaleme alınan ‘’Yedi Ulak’’ eseri, edebiyatın en sade halini bizlere gösterecektir. 1942 yılında ilk defa yayınlanan eser çeşitli edebiyat eleştirmenleri ve yüzlerce okuyucu tarafından gerçekten de mükemmel yorumlar almıştı. Hakkında bir kötü eleştiri bile bulunmayan ölümsüz eser, sadece edebiyatın kurnazlığını değil, bizlere normal insanarın hislerini de tercüme edecektir.
Edebiyatın en tipik unsurlarını ortaya çıkaran ve sıradan şeyleri olağanüstü bir konuma getirmeyi başaran Buzzati, normal yaşantısına devam eden insanlara da eserinde yer veriyor. Sıradan insanların kurnazlıklarını, dünyalarını ve düşüncelerini de barındıran kitap, bürokrasiden yabancılaşmaya kadar örneklemelerle bizleri karşılıyor.
Kendine has bir mizah seviyesine sahip olan Dino Buzzati, kitabında yer verdiği çeşitli hikayelere de mizahla karışık yorumlar eklemeyi asla unutmuyor. Konuların detayına inme gereği duyan yazar, bizlere hayatı yeniden sorgulamamız gerektiğini ve bilinen şeylerin hiçbir zaman doğru bilinemeyeceğini de gösteriyor.
Jorge Luis Borge, Buzzati için de şu sözlerini kullanmıştır: ‘’Gelecek kuşaklar tarafından asla yadırganmayacak ve akıllardan çıkmayacak isimler vardır. Bu isimlerden birisi de şüphesiz Dino Buzzati’dir.’’

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.