Dirilt Kalbini pdf oku

DİRİLT KALBİNİ

Dirilt Kalbini pdf oku

Pakistan asıllı ABD’li vaiz Nouman Ali Khan, yazdığı Dirilt Kalbini adlı kitapta Kur’an’da yer alan ayetlerin mesajlarını kendisine has üslubuyla ele alarak değerlendiriyor. Kitap içerisinde daha çok güncel konular ve ahiret yaşamı gibi konularda bilgiler verilirken aynı zamanda okuyucuların Kur’an ve Kur’an’da yer alan bilgileri tekrar yorumlamalarını sağlayacak öğütler veriliyor.

Kitap içerisinde duanın önemi, kazanç durumumuz, güncel olaylar, Müslüman birliği gibi daha pek çok konuya değiniliyor. Kitabın ilk bölümünde duanın öneminden bahseden Khan, “Dualarımız neden kabul olmuyor?” gibi soruların yanıtlarını veriyor. Duaların önemi, Allah’tan bir dilekte, bir istekte bulunmanın nasıl bir durum olduğu ve bu yaparken nelere dikkat etmeliyiz gibi pek çok farklı konuya değiniliyor.

Kitabın ikinci bölümünde birlikte yaşayan bir Müslüman toplumun nasıl olması gerektiği, nelere dikkat etmesi gerektiği gibi konularda bilgiler veriliyor. Ayrıca şüpheli kazancın bir Müslüman toplumunu nasıl etkilediği gibi konulara değinerek toplum ahlak seviyesinin nasıl korunması gerektiği hakkında bizleri bilgi sahibi yapıyor. Kısacası kitapta bir Müslüman bireyin şuan bulunduğu durumu tekrar değerlendirmesi ve vardığı sonuca göre nasıl hareket etmesi gerektiği hakkında oldukça kaliteli ve mantıklı bilgiler veriliyor.

Kitap adı: Dirilt Kalbini

Yazar: Nouman Ali Khan

Sayfa: 224

Dirilt kalbini Nouman Ali Khan PDF oku

 

 

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.