Elon Musk – Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

elon musk

Kitap: Elon Musk – Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Yazar: Ashlee Vance

Sayfa Sayısı: 464 (pdf) – (epub)

Elinizde bulundurduğunuz kitap, 1971 senesinde doğmuş, girişimci ve hayalleri olan, roket, uzay bilimi, enerji sektörü ve otomotiv dünyasındaki alışılagelmiş düzene karşı koyan bir adamın hikayesidir.

Elon Musk, Paypal’ın kurucularından olan ve sonrasında vizyonunu oldukça genişletmiş bir girişimcidir. Tesla otomobil markasının yaratıcısı ve sahibidir. Bu elektrikli arabalar, son derece teknolojik ve elektrikli olmasına rağmen 600 km menzile sahiptir. Tüm dünyada oldukça hayranı olan Tesla otomobillerinin üzerine Elon Musk durmamış, SpaceX’i kurmuştur. SpaceX, kısaca uzay taşımacılığını hedefleyen bir roket firması olarak tanımlanabilir. Şirketin gündemdeki en net hedefi, Mars’a insanlı uçuşu yapabilecek bir sistem kurmaktır. Bununla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ve dünyanın en büyük çaplı güneş enerjisi sistemi olan SolarCity’nin de başkanı ve en büyük ortaklarından bir tanesidir Elon Musk.

Ashlee Vance bu kitabı yazmadan önce 250’yi geçik kişi ile iletişim kurarak, ayrıca bizzat Elon Musk’ın kendisi ile toplamda 30 saatten fazla bir süre röportaj/görüşme yaparak bu harika kitabın temellerini attı.

One comment

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.