Fıtrat Pedagojisi Pdf

FITRAT PEDAGOJİSİ

Dini konuda yazdığı kitaplarla insanlara yardımcı olan Hatice Kübra Tongar, Fıtrat Pedagojisi kitabıyla da ebeveynlere yardımcı olmaya çalışıyor. Pek çok Müslüman ebeveyn Kuran-ı Kerim’de yazılanları bilse de bunu günlük yaşantısına geçiremiyor ve özellikle çocuğunu yetiştirirken eksik kalıyor. Çoğu kişinin raflarında duvarında süs olarak duran Kuran-ı Kerim’i düzgün bir şekilde anlamak ve bunu çocuk yetiştirirken uygulamak büyük önem taşıyor.

Bu kitapta modern olarak kabul edilen pedagoji uzmanlarının ifadelerinin birbirleriyle çelişmesinden ve ailelerinin ne yapması gerektiğini bilmemesinden kaynaklı yaşadığı endişelere Kuran-ı Kerim’den çözümler sunuluyor.  Hadis-i Şerifler ve dualar ile çocuğunuzu “Asıl Kanun” olan Kuran-ı Kerim’e göre güvenli bir şekilde yetiştirecek ve onları topluma yararlı bir birey haline getirebileceksiniz.

Her Müslümanın görevi bilmek ve bu doğrultuda ifa etmektir.  Fakat aynı anda ikisini de yapabilmek sadece yüce Allah’tan yardım almakla sağlanabilir. Bu doğrultuda Fıtrat Pedagojisi size tam anlamıyla yardımcı olabilecek önemli bir eserdir. Bu kitap sayesinde hem çocuğunuzu daha kolay anlayacak hem de onu doğru bir şekilde yönlendirebileceksiniz.

 

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.