Gecenin Gecesi

Gecenin Gecesi

Hasan Ali Topbaş, 1958 yılında doğdu. Yaklaşık 25’li yıllarında edebiyatın derin belirsizlikleri ile karşı karşıya kalan ve bu anlamda eserler çıkarmayı hedefleyerek süregelen geleneği devam ettirmek isteyen Topbaş, ilk öykü kitabı olan Bir Gülüşün Kimliği eserini kaleme aldı. Çıkardığı eserle ödüllere layık görüşen Topbaş, şimdi de karşımıza gurbet hikayeleriyle ve derinliklerle dolu olan ‘’Gecenin Gecesi’’ kitabıyla çıkıyor.
Gecenin Gecesi kitabı, öykünün geldiği son aşamaları bizlere yeniden anlatarak adeta bizlerle yeni havada konuşuyor ve bütünleşiyor. İnceldiği yerde bizlere yeni sorular bırakan, sorulara baktığımızda da kaynaklarını daha da derine çeken ve karışıklığıyla git gide billur güzelliğe sahip olan öyküler bütünü karşılıyor bizleri.
Gurbet hikayelerinden oluşan ve gurbetçilerin varoluşlarını ele alan kitap, kimi gurbetçinin gittiği yeri beğenmediğini, kimilerinin de gittikleri yerde mutlu olmalarını gerektiğini anlatıyor. Hikayenin sonunda gurbetçilerin gurbet hakkında neler düşündükleri gözlerimiz önüne seriliyor. Çoğu kişinin, gurbeti külfet olarak görmesiyle, işler daha da zorlaşıyor. Fakat hikayenin sonunda, tüm gurbetçiler zorlukları aşarak evlerine tekrar dönüyorlar.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.