İbrahim satılmış Barikatlar Düşerken pdf

Barikatlar Düşerken

İbrahim satılmış Barikatlar Düşerken pdf

Devrimci ve sosyalist bir düşünceye sahip olan İbrahim Satılmış, ‘’Barikatlar Düşerken’’ kitabıyla çok yakın tarihimizi bizlere yeniden anlatıyor ve bilinmeyenleri önümüze sunarak bizleri tekrar aydınlatmaya çalışıyor.
Hayatı boyunca kendi özgürlüğü için savaştığını belirten Satılmış, aynı zamanda diğer insanların da ezilmeden özgür bir şekilde yaşayabilmeleri için mücadeleler verdiğini söylemiştir. Devrimci bir hayat süren ve her günü mücadeleyle geçen Satılmış, 12 Eylül tarihinin öncesinden bugünümüze kadar bizlere yeniden ışık tutuyor.
12 Eylül olaylarının öncesinde Sosyalist Gençlik Birliği’nin başkanlığını yapan İbrahim Satılmış, tüm olaylara çok yakından tanıklık etmiş. ‘’12 Eylül Günü, Çorum Olayları, Filistin’e Çıkış, Bekaa Vadisi ve Helvi Kampı’’ gibi olayları da bizlerle en ince ayrıntısına kadar paylaşan İbrahim Satılmış, aynı zamanda Abdullah Öcalan ile ilk karşılaşmasını, Sabra-Şatilla katliam sürecini ve daha birçok konuyu günümüze kadar tekrardan taşımayı başaran Satılmış, yaşanan olayları olabildiğince yalın bir ifade kullanarak bizlere sunuyor.
2013 yılında baskıya giren ‘’Barikatlar Düşerken’’ kitabı, İbrahim Satılmış ile birlikte geçmiş dönemlere ışık tutmak için bizlerle beraber oluyor.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.