Kahraman Tazeoglu – Bukre

Kahraman Tazeoglu - Bukre

Bakmayı bilen gözdedir, güzellik sevgilim.Bundan sonra kendime en ideal olanı bulabiliyorum senin sayende. Bir insanoğlunun gözlerinin içine bakıp,kalbinin tam içini görebiliyorum her defasında. Eski ben değilim artık. Senden neden öndeyim biliyor musun? İnsanoğlunun dünyası kendi gördüğü,görebildiği kadardır sevgilim. Sen önünü görebilmek için uğraşırken ben uzak yolları adım gibi ezberledim. Sen olmuşlara takılıp kalırken,ben olmayanın peşindeydim.

Çivi çiviyi söker sevgilim. Yalnızlık duygusunu tekrar hatırlatan şarkılar,yalnızlığa iyi gelir derler. İşte ben bunları yaparak yaşama karşı dimdik ayakta durdum. Keşke be keşke bana akıl vermeye çalışacağına,aklımı başımdan alacak kadar sevseydin sevgilim.Ben bir çocukluk yapıp büyüdüm!Sen büyük biri olmuşsun ama daha doğmamışsın bile. Senin en doğrun bendim sevgili. Diğerleri gibi gelip geçici değil. Sen doğru olanı değil geçerli olanı tercih ettin. Kazanan olmayı terk etmek sandın  sevgili.

Bana veba busesi verip kayboldun;şimdi bak senin yerini başkası aldı. Bu sevdanın vebası sende,busesi bende. Tercih ettiğin o yolda sana sonsuz mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır diyorlar. Unutursun demiyorum ben sana ama mutlaka alışacaksın biliyorum be sevgili biliyorum.

Kimi sevdalar sevdaya ihanet gibidir. Gizli saklı aldatmalar,sevdiğin insanın tam üzerine basıp geçmeden çiğnemektir. Kaç kez üzerine basılmadan çiğnendiğini bilmiyordu Bukre. Canından çok sevdiği insanın onu aldattığını duyduğunda dünyası başına yıkıldı. Başından aşağıya kaynar sular döküldü. Ayakta duramadı direndi. Kim ister ki böyle bir durumu yaşamak,bu acıyı tatmak kim ister? Bukre için çok acı verici bir durumdu bu hadise.  İstanbul’un o dar mı dar sokaklarında volta atıp durdu. En sonunda dayanamayıp yorgun,bitkin,tükenmiş,gözleri kızarmış bir şekilde sevdiği adamın yanına koştu. Bukre’nin sevdiği adam onun okuldan en yakın arkadaşıydı. Öyle arkadaşlardı ki Bukre’nin sevdiği adam Yavru Kuş diye seslenirdi Bukre’ye. Bukre ise ona Kuzu derdi ne zaman nasıl bir sıkıntıları olursa olsun hemen birbirlerine koşarlardı.  Bukre her zaman sevdiği adama aldatılmanın ne kadar acı verdiğini anlatırdı…

Kitap: Bukre

Yazar: Kahraman Tazeoğlu

 

 

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.