momo michael ende pdf

Momo epub oku – Momo Pdf oku

momo michael ende pdf


Zaman, yaşamın sürekli akıp giden ve hızına yetişilemeyen bir bütünüdür. Zaman, yaşamın ta kendisidir.
Momo, oldukça büyük bir kentin büyük tiyatro harabelerinde yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Momo adında küçük kızın bulduklarından ya da kendisine hediye olarak verilenlerden başka hiçbir şeyi yoktur. Mükemmel bir dinleyici olan küçük kız, bütün zamanını dinleme uğruna harcar ve zamanı da oldukça boldur.
Bir zamanlar, hayalet benzeri bir topluluk olan ‘’Duman Adamlar’’ ortaya çıkar. Bu grup, çok ince hesaplar yaparak insanların zamanını çalmaktadır. Çalınan bu zamana karşı da, grubun karşısında durabilecek tek kişi Momo’dur.
Momo, eline bir çiçek alır ve koltuğunun altındaki kaplumbağayla birlikte grubun karşısında durur. Grubun karşısında dururken, desteğini de gizemli Hora Usta’dan alacaktır.
Fakat Momo için gizemli grubu tek başına yenmek oldukça zor bir iştir. Peki Momo bunu başarabilecek midir?
Alman Gençlik Edebiyatı’nda ödül alan Momo, insanların zamanı okumalarını ve zaman algısını daha iyi anlayabilmeleri için oluşturulan başarılı bir masaldır. Sinema filmlerine de çok kez uyarlanan Momo, kırktan fazla dile çevrilmiştir ve tüm dünyada yaklaşık 7 milyonun üzerinde satış potansiyeli yakalamıştır.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.