Soğuk Savaş pdf oku

Soğuk Savaş pdf oku


İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından tüm dünyada büyük bir soğukluk ortamı hakim olmaya başlamıştı. Ülkelerin birbirine bakış açısı değişmiş, tüm ülkeler kendi menfaatlerine fayda sağlayabilmek için soğuk savaş dönemine girmişlerdi.
McMahon’ın yazdığı soğuk savaş eseri de, bizlere o dönemlerde yaşanan üçüncü döneme geçiş anılarını derliyor ve karşımıza çıkarıyor. Ülkeler hem menfaatleri için hem politika için, hem de kültürel ve iktisadi durumlarını kurtarabilmek adına mücadele etmeye başlayacaktır.
Dönemde yaşanan ideolojik kavramların hangi amacı taşıdığını ve neler için mücadele edildiğini geniş bir perspektif ile bizlere sunan eserde, dönemin en ince ayrıntılarına kadar kolaylıkla bilgi edinebileceğiz.
Günümüzde bile hala devam etmekte olan soğuk savaş, ülkelerin kendi menfaatlerini korumalarından başka bir şey değil. Geçmişte yaşanan soğuk savaş ise, durumu biraz daha ayrıntılı kılıyor ve McMahon’ın ağlarına takılarak yorumlanmayı bekliyor.
2013 yılında basılan ve ülkemizde de satışa sunulan ‘’Soğuk Savaş’’, bizlere bazı olayların nasıl teğet geçildiğini ve ilerleyen zamanlarda da nelerin meydana gelebileceği hakkında geniş bilgiler veriyor.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.