T.C Devleti Tarihi 3 Pdf

T.C Devleti Tarihi 3 Pdf oku


Süleyman Kocabaş’ın kaleminden çıkan T.C Devleti Tarihi 3 kitabı, Türkiye Cumhuriyeti’ni tüm temelleriyle ele alarak tüm geçmişi de beraberinde anlatmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nden, Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası’na ve Serbest Cumhuriyet Fırkası’na kadar uzanan anlatımda, Atatürk döneminde yaşanan siyasal bilgilere de detaylıca yer verilmiştir.
Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası’nın ve Serbest Cumhuriyet Fırkası’nın kapatılmasının ardından ortaya çıkan gelişmeleri detaylıyla bizlere sunan Süleyman Kocabaş, aynı zamanda yaşanan bu tür gelişmelerden sonra ekonomik ve dış politikayı da ele alarak geçmişin zorluk ve mücadele kokan anılarına da yer vermiştir.
Genellikle eski tarihlerin anlatımıyla ve gün yüzüne çıkarılmasıyla bilinen Süleyman Kocabaş, sadece siyasal durumları ele almakla kalmamış, bu durumlara en büyük etken olan Mustafa Kemal Atatürk’ün de hayatını ve ölüm anını kaleme almıştır.
Dönem içerisinde meydana gelen olayları, parti kapatılışlarını, Atatürk’ün özel hayatını, Kemalizm’i ve yapılan yenilikleri okurken bir hayli geçmişe gidecek, Türk Cumhuriyeti Devleti’nin tarih kokan anılarına detayıyla tekrardan göz atma imkanı bulabileceksiniz.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.