Tarihte Doğu-Batı Çatışması pdf

Tarihte Doğu-Batı Çatışması


Nice yıllar geçmesine rağmen hala günümüzde de devam eden Doğu-Batı çatışmaları, bir dönem kendini ispatlamış ve kanıtlamıştır. Ortaya çıkan çatışmalardan dolayı dünya genelinde çeşitli sıkıntılar yaşanmış, hala yaşanmaya da devam etmektedir. Tabii ki yaşanan Doğu-Batı çatışmalarının detaylarını her zaman bilemesek de, neticede bu olayların her insana ister istemez zarar verdiğini biliyoruz.
Yaşanan çatışmalar nedeniyle ortaya çıkan zararlar, çoğu insan tarafından göz ardı edilmeye başlanmıştı. Fazla umursanmayan sıkıntılar küçük görünseler de, zaman geçtikçe devasa bir dert yığını haline gelmeye başladı. Geçmiş tarihlerden beri yaşanan soğuk savaş dönemleri, doğu ve batı çatışmaları gibi çatışmalar, şimdi tek bir eserde toplanıyor.
‘’Tarihte Doğu-Batı Çatışması’’ eseriyle beraber, geçmişten günümüze kadar yaşanan tüm çatışmaları ve problemleri detayıyla anlayabiliyoruz. Hangi çatışmanın ne gibi problemlere yol açtığını, nelerden kaynaklandığını ve kimlere zarar verdiği hakkında bilgileri, bu ölümsüz eserden anlayabileceğiz. Adeta geçmişe büyük bir fener tutarak, geçmişten günümüze kadar uzanan problemlerin temelini bize tekrar göstermek isteyen eser, yaşanan olaylar devam ettikçe de ölümsüzlüğünü koruyacaktır.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.