Türklerin Serüveni pdf oku

TÜRKLERİN SERÜVENİ

Türklerin Serüveni pdf oku

Ekranlar karşısında tarihi anlatan ve ünlü tarihçilerle tarihte olan olayları tartışan ünlü sunucu Cansu Canan Özgen tarafından kaleme alınan “Türklerin Serüveni” ile Türk tarihine tam anlamıyla hakim olacaksınız.

Kitapta yer alan bölümler alanında uzman tarihçiler tarafından anlatılıyor. Kür’şad, Orhun Kitabeleri, Atilla, Cengiz Han gibi konular Prof. Dr. Ahmet Taşağı tarafından anlatılıyor. Aynı şekilde Timur, Türklerde tarih anlayışı, Türkçenin önemi, Safeviler ise Prof. Dr. İlber Ortaylı tarafından ele alınıyor.

İstanbul’un fethi, Ulubatlı Hasan, Akşemseddin ve Fatih Sultan Mehmet arasındaki ilişki ise Prof. Dr. Feridun M. Emecen tarafından anlatılıyor. Tarihteki casuslar, casusluk teşkilatları, günümüzdeki casuslar ise Doç. Dr. Emrah Safa Gürkan tarafından anlatılıyor.

Devşirme sistemleri, Padişah eşleri, IV. Murad yasakları ise Prof. Dr. Abdülkadir Özcan tarafından anlatılıyor. Osmanlı İsyanları, Kardeş katilleri, hanedan mensuplarını kim nasıl öldürüyordu, Osmanlı döneminde yaşanan darbeler ise Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci tarafından anlatılıyor.

Atatürk’ün soyağacı, yaşayan akrabaları, Atatürk nasıl asker olmaya karar verdi?, Çanakkale Savaşındaki rolü konuları ise Doç. Dr. Ali Güler tarafından anlatılıyor. Kısacası kitapta Türkler ile ilgili önemli bilgiler yer almaktadır. Kitap herkesin anlayabileceği güzel ve öz bir dille yazılmıştır.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.