Yeraltı demiryolu pdf

Yeraltı Demiryolu


Amerikan edebiyatının yeni yıldızı olan Colson Whitehead’ın ‘’rüya’’ ülkesinin derinliklerine inmesiyle ortaya çıkan mücadele ve hırs dolu bu eser, dünyada tek başına kalarak her koşula kafa tutmayı başaran bayan Cora’yı anlatıyor.
Bayan Cora, dünyada tek başına kalmıştır ve kendisine gelen her darbe onu öldürmek yerine güçlendirmektedir. Vücuduna aldığı her darbeyi ve her yarayı gururlu bir şekilde nişan olarak taşıyan mücadele tutkunu Cora, günü geldiğinde bu nişanların bedelini ödetecektir.
Türlü zorluklarla karşılaşan Cora’nın ilham veren hikayesinde hırs ve amansız mücadele ruhu, okuyucuda yeni fikirler uyandıracak, adeta okuyucuya ders verecek.
Amerika’nın ‘’rüya’’ şehrine doğru iniş yapmayı başaran yazar Colson Whitehead, bu eserinde adeta Amerika’nın tüm yaralarını deşmiştir.
1969 yılında Amerika’nın New York eyaletinde doğan ve Harvard Üniversitesi’ni başarılı bir şekilde tamamlayan Colson Whitehead, son olarak ‘’Yeraltı Demiryolu’’ eserini ortaya çıkararak eleştirmenlerden tam not almış, ödüllere doymayarak son yılların en çok ses getiren eserinin yazarı olarak anılmaya başlanmıştır.

Yorum Ekle

Required fields are marked *. Your email address will not be published.